بتونه به ماده اي گفته مي شود که با استفاده از پودر مل و رنگ ساخته مي شود. با استفاده از بتونه روغني، پلاستيکي و سنگي به راحتي مي توانيد ترک هاي ديوار، فرو رفتگي ها و ترک هاي درب آهني را پر کنيد. نحوه ساخت بتونه روغني با پلاستيکي کاملا متفاوت است. بتونه پلاستيکي تنها نياز به رنگ و پودر مل و آب دارد. در اين مقاله نحوه درست کردن بتونه پلاستيکي گفته شده است و در انتها فيلم آموزش را  گذاشته ايم تا به خوبي بتوانيد بتونه پلاستيکي بسازيد.


مواد مورد نياز براي ساخت بتونه پلاستيکي  1. رنگ پلاستيکي سفيد

  2. آب

  3. کاردک و ليسه

  4. پودر مل


بهترين پودر مل که در حال حاضر در ايران وجود دارد پودر مل همدان است. شما بايد در ابتدا رنگ را با آب رقيق کنيد و هم بزنيد. پس از آن با اضافه کردن پودر مل و هم زدن با دست به راحتي مي توانيد از بتونه پلاستيکي براي پر کردن ترکها و سوراخ هاي ديوار استفاده کنيد.


توجه داشته باشيد که در صورتي که آب خيلي کم داخل رنگ بريزيد بتونه پلاستيکي دوام بيشتري خواهد داشت. البته هنگام سنباده زدن بسيار اذيت خواهيد شد. پس بهتر است به اندازه اي آب داخل رنگ بريزيد که نه خيلي بتونه سنباده خور باشد و نه اينکه خيلي بتونه کيفيت پايين داشته باشد و با کوچکترين برخوردي بتونه کم ارزش شود.


نحوه بتونه کاري روي ديوار با بتونه پلاستيکي


در مرحله اول ترک هاي ديوار را با پيچ گوشتي يا کاردک باز کنيد. جاهايي که برآمده است و نياز به گچ کاري دارد بتراشيد. با درست کردن گچ و خشک شدن آن روي آن روغن زير کار بزنيد. پس از آن رنگ آستري را روي ديوار و ترک ها بزنيد تا رنگ خوب به خود بگيرد.


حال با استفاده از کاردک و ليسه بتونه پلاستيکي را برداريد و روي ديوار بکشيد. ترکها و سوراخ ها با يک بار بتونه پر نمي شود. بايد هر بار که خشک مي شود يک بار ديگر بتونه پلاستيکي روي آن بکشيد.


https://canvas.yc.edu/eportfolios/1477/rangamizi


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


Ashley KISH FURNISH وبلاگ شرکت طیور پروران میهن زنبق چت|دریا چت|ساحل چت|پارسیان چت panapc تب فایل Amanda فن گات | وست ورلد